Dames Ligue 2 2018/2019
Heemekip
Gaascht
Sam
15.09
16:30
SC Ell II
2:1
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
22.09
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
2:3
ENT Pratzerthal/Grevels
Sam
29.09
19:00
CS Fola Esch-Alzette I
6:0
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
06.10
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
2:3
ENT Differdange/Luna
Sam
20.10
16:30
SC Bettembourg II
2:1
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
27.10
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
7:0
Jeunesse Junglinster II
Sam
03.11
19:00
Swift Hesperange
4:1
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
10.11
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
5:0
Atert Bissen
Sam
17.11
16:30
ENT Aspelt/Remich/Bous
1:14
Young Boys Diekirch I
Sam
24.11
19:00
Orania Vianden
0:3
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
01.12
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
0:1
ENT CeBra/Itzig II
Sam
02.03
19:00
ENT Pratzerthal/Grevels
3:4
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
09.03
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
0:1
CS Fola Esch-Alzette I
Sam
16.03
19:00
ENT Differdange/Luna
4:4
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
23.03
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
0:0
SC Bettembourg II
Sam
30.03
19:00
Jeunesse Junglinster II
1:3
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
06.04
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
4:3
Swift Hesperange
Sam
27.04
16:30
Atert Bissen
0:6
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
11.05
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
1:2
Orania Vianden
Më
15.05
20:00
Young Boys Diekirch I
7:0
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
18.05
19:00
ENT CeBra/Itzig II
2:3
ENT Aspelt/Remich/Bous
Sam
25.05
19:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
0:0
SC Ell II
Barrages 2018/2019
Heemekip
Gaascht
Më
05.06
20:00
ENT Aspelt/Remich/Bous
4:0
FC Red Black Egalité 07 Pfaffenthal-Weimerskirch
Heemekip | Gaascht | ||||
---|---|---|---|---|---|
Sam
15.09
16:30 |
SC Ell II
|
2:1 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
22.09
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
2:3 |
ENT Pratzerthal/Grevels
|
||
Sam
29.09
19:00 |
CS Fola Esch-Alzette I
|
6:0 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
06.10
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
2:3 |
ENT Differdange/Luna
|
||
Sam
20.10
16:30 |
SC Bettembourg II
|
2:1 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
27.10
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
7:0 |
Jeunesse Junglinster II
|
||
Sam
03.11
19:00 |
Swift Hesperange
|
4:1 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
10.11
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
5:0 |
Atert Bissen
|
||
Sam
17.11
16:30 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
1:14 |
Young Boys Diekirch I
|
||
Sam
24.11
19:00 |
Orania Vianden
|
0:3 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
01.12
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
0:1 |
ENT CeBra/Itzig II
|
||
Sam
02.03
19:00 |
ENT Pratzerthal/Grevels
|
3:4 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
09.03
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
0:1 |
CS Fola Esch-Alzette I
|
||
Sam
16.03
19:00 |
ENT Differdange/Luna
|
4:4 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
23.03
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
0:0 |
SC Bettembourg II
|
||
Sam
30.03
19:00 |
Jeunesse Junglinster II
|
1:3 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
06.04
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
4:3 |
Swift Hesperange
|
||
Sam
27.04
16:30 |
Atert Bissen
|
0:6 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
11.05
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
1:2 |
Orania Vianden
|
||
Më
15.05
20:00 |
Young Boys Diekirch I
|
7:0 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
18.05
19:00 |
ENT CeBra/Itzig II
|
2:3 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
||
Sam
25.05
19:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
0:0 |
SC Ell II
|
Heemekip | Gaascht | ||||
---|---|---|---|---|---|
Më
05.06
20:00 |
ENT Aspelt/Remich/Bous
|
4:0 |
FC Red Black Egalité 07 Pfaffenthal-Weimerskirch
|